Karalienė Elžbieta II paliko pasaulį 2022 metų rugsėjį. Mados pasaulis liūdi kartu su visais.

Karalienė Elžbieta buvo savo epochos stiliaus ikona. Dar būdama jauna, ji nešiojo margas sukneles, tipiškas 1930-1940 metų madai. Tuo metu rūbai moterims labiau pabrėžė moters liemenį. Moterys žavėjosi princese ir stengėsi atkartoti jos stilių savo aprangoje. Kai princesė ištekėjo ir tapo sosto paveldėtoja 1952 metais, jos stilius pradėjo keistis; ji pradėjo dėvėti rūbus, tinkančius labiau subrendusiai moteriai. Laikui bėgant, su savo dizainerių pagalba ji sukūrė savo stilių, kuris reprezentavo ją, kaip motiną, žmoną, karalienę. Taigi, karalienės stilius formavosi ir kito bėgant laikui, veikiamas vyraujančių mados tendencijų, rūmų etiketo ir karalienės statuso. Jos stilius – drąsus, rafinuotas, spalvotas, prašmatnus, išsiskiriantis. Kuriant karalienės stilių, prisidėjo daug talentingų dizainerių; Hardy Amies, Frederick Fox, Stiuart Parvin, Angela Kelly.

Karališkasis etiketas

Ne paslaptis, kad monarchai turi savo karališką etiketą – taisykles, kurių privalo laikytis. Anglijos karalienė Elžbieta II visada laikėsi karališkų tradicijų ir rimtai vykdė savo karališkas pareigas. Jaunai merginai, tapusiai šalies karaliene 25 metų, tai buvo nemenkas išbandymas jos gyvenime. Karalienė turi laikytis tam tikrų taisyklių viešumoje. Šios taisyklės kartu ir praktiškos ir simboliškos. Pavyzdžiui; karalienė negali vilkėti ko nors spindinčio, ar rūbų, siūtų iš lengvų medžiagų (kad vėjas nepakeltų suknelės krašto), negalima naudoti daug ornamentų medžiagoje, karalienės skrybelė neturi uždengti veido (kad žmonės galėtų ją matyti) ir t.t. 

Kiekviena karalienės suknelė – tai tikras meno šedevras, gerai apgalvotas ir puikiai pasiūtas iš puikių kokybiškų medžiagų. Karališkas etiketas reikalauja, kad priėmimuose, audiencijose, karalienė dėvėtų vis naujus rūbus. Bakingemo rūmuose yra paskirtas visas aukštas vien karalienės Elžbietos II aprangai bei puošnioms vakarinėms suknelėms. 

Kaip nebūtų ironiška… ir karaliai taupo. Galima atsekti, kad karalienė ne vieną kartą buvo apsivilkusi vieną ar kitą suknelę ne pirmą kartą. Jos rūbai, jos įsakymu, buvo parduodami aukcionuose prieš tai pašalinus visus karališkus atpažinimo ženklus. Karalienė Elžbieta II buvo pirmoji iš monarchų, kuri viešai uždraudė naudoti natūralų kailį siūti jos drabužiams. Ir dar; Elžbieta II niekada nemėgo kelnių ir jų niekada nenešiojo.

Skrybėlės

Jos didenybė visada nešiojo galvos apdangalą – skrybėlę. Tai labai svarbi karalienės aprangos dalis. Karalienės karūna ar diadema šiais laikais labai retai naudojama priėmimuose. Taigi, skrybėlė atlieka antrinį karūnos vaidmenį, “pakeičia” karūną ir išpildo karališko etiketo sąlygą. Skrybėlė išskiria karalienę minioje. O jei ši skrybėlė ryškios žalios salotinės spalvos? Be abejo, Jūs karalienę pastebėsite iš labai toli. Jei matei karalienės skrybėlę, vadinasi matei karalienę.

Pirštinaitės

Karalienė visada visuomenėje dėvėdavo baltas pirštinaites. Tai ne tik dekoratyvinė šio aksesuaro funkcija, bet ir apsauginė. Jai minioje reikėdavo paspausti daugybę rankų, pasveikinti daug žmonių, todėl pirštinaitės apsaugodavo nuo užkrato (juk karalienė neturi laiko sirgti). Ypač šis aksesuaras buvo naudingas pandemijos metu. Ji visą gyvenimą dėvėjo Cornelia James gamybos medvilnines arba džersio pirštinaites. Vakariniam etiketui ji rinkosi pirštinaites iki alkūnių.

Rankinės

Rankinė buvo labai svarbi karalienės garderobo dalis. Ji jų turėjo labai daug. Be rankinės karalienė neišeidavo iš namų. Labiausiai mėgo Launer firmos rankines su ilgesnėmis rankenomis.

karaliene elizabeta
Brangenybės

Brangenybės svarbi garderobo dalis monarchų aplinkoje. Būtų sunku pamatyti bent vieną karalienės nuotrauką, kurioje ji nedėvėtų brangenybių; vėrinio ar sagės. Brangenybės pabrėžė karališką statusą , ypač priėmimuose ir susitikimuose. Įsegti brangūs aksesuarai susitikime su kitos šalies monarchais ar valdžios atstovais buvo dažnai pagaminti išskirtinei progai bei turėjo ypatingą reikšmę. Aksesuarai galėjo atspindėti tos šalies kultūros paveldą, vėliavos spalvas, galėjo rodyti prielankumą tam asmeniui ar šalies žmonėms.

Kasdienėje aplinkoje, savo šalyje, karalienė visada dėvėdavo trijų eilių perlų vėrinį. Jų turėjo net keletą ir ypač mėgo tėvo, Jurgio VI, dovanotą vėrinį. Ji niekada nesiskirdavo su savo sužadėtuvių žiedu. Na, ir kaip priklauso karalienei, Elžbieta II turėjo visą kolekciją diademų su brangakmeniais.

Bateliai

Karalienė mėgo vietinės gamybos batelius, pagamintus specialiai jai. Kasdienai karalienė rinkdavosi juodos spalvos batelius, o vakarui galėjo būti ir pastelinės spalvos. Batelių pakulnė visada buvo 5,5 cm.

Visos vaivorykštės spalvos

Jaunystėje karalienės apsirengime vyravo lengvos medžiagos, nėriniai, print’as. Vėliau suknelės įgijo griežtesnį stilių, panašų į uniformą. Kad ir koks bebūtų kostiumėlių ar suknelių fasonas, jie visada išliko spalvoti. Spalvos rūbuose turėjo daug reikšmių. Pastelinių spalvų tonai keitėsi priklausomai nuo metų laikų, karalienės nuotaikos ir net tuo metu vyravusios šalies padėties. Spalva, kaip išskirtinis bruožas, su metais vis ryškėjo ir ryškėjo. Ryški spalva padėjo pabrėžti karališką statusą bei būti matomai iš toli.

Karalienė Elžbieta
Kiti aprangos aksesuarai

Karalienė taip pat mėgo baltas nosinaites su išsiūvynėtais karališkais inicialais. Jų visada turėdavo bet kokia proga. Skėtis taip pat buvo mėgstamas, visada naudojamas ir derinamas spalvotais akcentais prie karalienės aprangos. Karalienė mėgo nešioti šilkines skareles natūralioje aplinkoje, jodinėdama žirgais. Elžbieta II turėjo net asmeninę šilkinių skarelių kolekciją.

Anglijos karalienė
Žinutės

Anglijos karalienės Elžbietos II apranga atliko ir kitokią paskirtį. Per dėvimas aprangos detales, spalvas, papuošalų pasirinkimą, karalienė siųsdavo ypatingas žinutes aplinkiniams. Kai karalienė viešėdavo kurioje nors šalyje, ji visada turėdavo tos šalies simbolį aprangoje. Taip ji pabrėždavo užmegztus santykius su ta šalimi. Kai princesė buvo karūnuojama, jos suknelėje buvo išsiūvynėti visų Anglijos regionų simboliai: rožė, erškėtis, porai. Karalienės apranga visada reprezentavo visuomenę. Tai rodė, kad Elžbieta II visada buvo visuomenės gyvenimo dalis.

Rūmų gyvenime karalienė taip pat siųsdavo žinutes savo pavaldiniams; jei per priėmimą Elžbieta II padėdavo rankinę ant stalo, vadinasi vakarėlis užsitęsė, laikas baigti.

Anglijos karaliene
Stilius leidžia išreikšti save

Tai labai aiškiai parodė karalienė Elžbieta II. Per sukurtą stilių ji išreiškė save kaip karalienę, savo šalies valdovę. Tinkantys drabužiai puikiai reprezentavo statusą, padėtį visuomenėje, jos asmenybę. Taip pat parodė ne tik monarchės stiprybę, bet ir moters stiprybę. Moters, kuri žino kas ji yra. Būtent todėl, karalienės stiliaus palikimas nebus pamirštas.

Anglijos karaliene

Susikurk savo stilių čia.

Ladybird.lt