Megztukas – golfas Camilla su kašmyro vilna

Kašmyras – tikrai kažkur girdėjai šį prabangiai skambantį žodį. Kas tai?

Gaminiai iš kašmyro vilnos arba su kašmyro vilna gali nudžiuginti ir pamaloninti kiekvieną moterį. Jie laisvai atras vietą jūsų spintoje ir taps mėgstamais drabužiais vėsų rudenį, šaltoką žvarbią žiemą.

Kas yra kašmyro vilna?

Tikroji kašmyro vilna gaunama iš kašmyro ožkų pavilnės. Šios ožkos prisitaikiusios gyventi kalnų klimato režimu Mongolijos, Kinijos, Irano, Indijos kalnų teritorijose. Kašmyro vilnos kokybė priklauso nuo gamtos sąlygų. Svarbu kuo maitinasi ožkos, kokios oro sąlygos, kokie temperatūrų svyravymai kalnuose.
Kašmyro vilna susideda iš dviejų sluoksnių; vidinio ir išorinio. Išorinis vilnos sluoksnis apsaugo nuo drėgmės, o vidinis susideda iš labai plonų plaukelių, turinčių šiltinančių savybių. Ožkos šukuojamos ir vilna skirstoma pagal kokybę. Daug rankų darbo, todėl vilna tokia brangi. Viena ožka generuoja 150 gr. vilnos per metus. Kad numegzti produktą, reikia 300 – 500 gr. vilnos.

Kaip atskirti kašmyro vilną?

Kašmyro vilna skiriasi tuo, kad tai ne viršutinis vilnos sluoksnis, o pavilnė su švelnia savo tekstūra. Kašmyras šiltesnis, nei vilna, nes palaiko jūsų kūno šilumos balansą.
Kašmyro vilna švelnesnė ir minkštesnė už kitų gyvūnų vilną. Ji “nesibado” ir nedirgina odos.
Vien iš kašmyro vilnos pagaminti gaminiai yra brangūs, bet sumaišius su medvilne, viskoze ar kitais siūlais, jie nepraranda švelnumo ir sumažina gaminio kainą.

Kaip kašmyro vilna atsirado Europoje?

Po bandymo užkariauti Egiptą, imperatoriaus Napoleono Bonaparto trofėjų kolekcijoje atsirado kašmyro vilnos šalis, kurį jis padovanojo savo žmonai Žozefinai. Šalis pakerėjo Žozefiną savo minkštumu ir švelnumu. Nuo tada prancūzų diduomenėje kašmyro vilnos gaminiai tapo turtingumo simboliu. Į didžiąją madą kašmyro vilnos gaminiai papuolė Koko Šanel dėka. Tuomet ji pasakė; “Gyvenimas per trumpas, kad nenešioti gaminių iš kašmyro vilnos”.
Dabar iš šios vilnos mezgami megztiniai, liemenės, pirštinės. Kašmyro vilnos siūlas įaudžiamas į paltų medžiagą. Daugiausia šios vilnos perdirba Italijos ir Škotijos įmonės.

Kaip prižiūrėti šios vilnos gaminius?

Skalbti rankomis naudojant šiltą vandenį 30 laipsnių temperatūroje. Netrinti, negręžti. Nusausinti vandenį atsargiai spaudžiant. Džiovinti horizontalioje padėtyje ant rankšluosčio. Jei lyginti, tai išvirkščia puse, mažiausiu karščio režimu su garu.

Susidomėjai kašmyru ir norėtum jį pajusti ant savo odos?

Išsirink savo megztuką. Spausk čia:

❤️ LADYBIRD.LT MEGZTINIAI SU KAŠMYRU

Sėkmės!

Ladybird